Skip to content ↓
Enfield Learning Trust
''

Meet Our Team

At Grange Park Primary School, all our staff are dedicated to helping the children of our school achieve.

Please find our staff list below:

 Headteacher

Tijen Hassan

Deputy Headteachers

Sue Denny, Tracy Murray and Rebecca Neale 

Assistant Headteachers

Lloyd Newey, Suze Wynne and Elena Yiapanis

AHT for Inclusion (SENCO)

Karen Ayres

Achievement Leaders

Ian Gregory and Ernest Pawlowski

Year

Class

Teacher

Additional Adults

Nursery

Acorn

Aine McCarthy

Andrea Kyriacou and Katy Greenberg

    Sue Denny (EYFS Lead)   

Reception

Daffodil

Chloe Goldsmith

Grace Morrison-Nicol, Lucy Simpson, Delissa Hanna and Sophie Hanneghan

Tulip

Androulla Constantinou / Lauren Hazelwood

Sophie Hanneghan and Valda Taylor

Snowdrop

Ayesha Parker

Penny Pieri and Emma-Jayne Castle

Bluebell

Andrea Michael

Nadia Aquart and Angela Bakhurst

    Amanda Ashun (Y1 Lead)  

Year 1

Butterfly

Amanda Ashun

Diane Coleman, Mihalea Faur, and Sumiya Qureshi

Grasshopper

Puja Mehta

Gosia Wnetrzak-Bernstein

Dragonfly

Jo Choueke

Soulla Bush and Ricki Nsumbu

Ladybird Vaishali Dave Ricki Nsumbu
    Ernest Pawlowski (Y2 Lead)   

Year 2

Kingfisher

Ernest Pawlowski

Claire Hollingbery and Sarah Knight
Robin Sophie Harrison Claire Hollingbery and Sarah Knight

Woodpecker

Ipek Mulla

Claire Hollingbery and Sarah Knight

Puffin

Nurun Ahmd

Claire Hollingbery and Sarah Knight
    Lloyd Newey (Y3 Lead)  

Year 3

Willow Lloyd Newey / Helen Kirtsides Maria Kashoulis
Ash Kim Petrie / Helen Kirtsides Maria Kashoulis

Cedar

Elaine Tatch / Helen Kirtsides

Maria Kashoulis
    Elena Yiapanis (Y4 Lead)  

Year 4

Puma Elena Yiapanis   
Tiger Ceren Kizilkaya   
Leopard Michael Snowden Ann-Marie Lucas

Jaguar

Emine Sabri

Nicole Karan 
    Suze Wynne (Y5 Lead)  

Year 5

Jupiter

Suze Wynne 

Semral Orhan

Saturn

Nadia Hossain

Semral Orhan

Mercury

Issie McAnuff

Semral Orhan

Neptune

Koulla Christofides-Quinn

Semral Orhan
    Ian Gregory (Y6 Lead)  

Year 6

Picasso

Ian Gregory

 

Monet

Aran Tebbutt

Athena Andreou
Lowry Rebecca Eldridge Michiru Yoshino
Kandinsky Laura Chrysostomou Jacqui Selwood

Specialist Staff

Debbie Hagen (Music teacher) and AnaMaria Munoz (Spanish teacher)

Nick Lingis, Jack Manzi, Rhys John Lewis and Kosi Basden (Sports Coaches)

National Tutoring Programme Mollie Weston, Alzomela Deans and Sujata Haria
 Staff on Maternity   Leave Olivia Penfold, Suzanna Saunders and Verity Over

Senior Play Leader

Clare Halliday 

Play Leaders

Yasemin Inanli, Christina Kyriacou, Elena Kyriacou, Indira Patel,  Hajrie Prushi, Paola Sordillo,  Franca Talarico Shaw, Arasi Masillamany, Christina Villaverde, Paul Williams, Anita Davidson, Maria Georgiou and Androulla Hajitofi

HLTAs

Tim Brooker and Sylvana Siddique

Learning Coach

Colin Williams

 Additional Support   Staff Stacey Mercer

Office Manager / HR

Yvonne Brooks

Admin Team

Debbie Miller, Sue Holmes, Sue Pettican, Christina Gregoriou and Clair Mullen

Welfare Officer

Theresa Webster

Site Staff

Sean Fields and Ilter Hassan

Extend Managers Gulcin Ozgocken and Sylvana Siddique
 Extend Staff Angela Bakhurst, Robert Brassett, Soulla Bush, Natalie Duggan, Agnes Hoxha, Yasemin Inanli, Maria Kashioullis, Hajrie Prushi, Nazrin Siddique, Annette Somethal and Michiru Yoshino
Cleaning Supervisor Bridget Beary

Cleaners

Charles Addai, Klodjana Joti, Flavia Oliveria and Brinet Richards 

Oakwood Family - Suze Wynne (Lead)
Grovelands Family - Elena Yiapanis
Trent Family - Rebecca Neale
Broomfield Family - Lloyd Newey